Ekologia

W MaVie Plannerze wykorzystano papier Coccon Offset 80 gr

Pochodzi on w 100% z recyklingu, który ma wysoki poziom bieli i doskonałe parametry druku. Cocoon to papier produkowany bez użycia chloru. Produkt posiada bardzo dobre właściwości drukowe, w tym wysoką białość i nieprzezroczystość. Parametry te pozwalają odtwarzać żywe obrazy z zachowaniem powtarzalności reprodukcji.

Cocoon to oferta papierów, która zaspokoi Twoje potrzeby w komunikacji budującej przekaz firm będących odpowiedzialnymi społecznie (aspekt CSR).

Marka Cocoon to pierwsza taka na polskim rynku w 100% z wtórnych włókien pochodzących z przerobu papieru certyfikowanego (FSC®).

 

Poznaj wyjątkowe zalety papieru Cocoon:

  • To wyjątkowy papier uzyskiwany w procesie recyklingu.
  • Masa włóknista przechodzi przez 3 oddzielne obiegi czyszczące zaprojektowane z myślą o jak najskuteczniejszym odbarwieniu papieru bez użycia chloru.
  • Uwielbia atrament!
  • Zapewnia doskonałe parametry druku oraz precyzyjne i powtarzalne odwzorowanie kolorów.
  • Produkowany z miazgi pochodzącej w 100% z recyklingu.
  • Daje niezaprzeczalne korzyści natury ekologicznej m.in.: mniejsze zużycie energii i wody oraz emisji dwutlenku węgla podczas całego cyklu produkcyjnego w porównaniu z wytwarzaniem papieru z włókien pierwotnych.
  • Szeroki wybór gramatur do wszelkich rodzajów zastosowań i technologii druku.

Green Star System AntalisTM

System bazuje na uniwersalnej zasadzie „punktów”, użytych do oznaczenia usług i produktów. Jest więc jasny nawet dla osób nie związanych z zagadnieniami technicznymi.

Green Star SystemTM zawiera w sobie zarówno informacje o pochodzeniu włókien, jak i o wytwarzaniu danego produktu. Każdy papier może otrzymać od 0 do 5 gwiazdek w rankingu.

Dzięki temu Green Star SystemTM system odzwierciedla zarówno złożoność pojęcia eko-odpowiedzialny, który ma znaczenie dla odbiorców związanych z procesem technologicznym, ale jednocześnie jest na tyle prostu i jasny, że staje się zrozumiały także dla innych odbiorców.

System może być używany przez firmy do komunikowania ich działań związanych z odpowiedzialnością za ochronę środowiska.

Kliknij, aby zapoznać się z Białą Księgą Eco-odpowiedzialności Antalis.

Kliknij, aby zapoznać się Broszurą Green, w której znajdziesz listę produktów eko-odpowiedzialnych, posiadających od 3 do 5 gwiazdek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl